بودجه مورد نیاز برای اجاره آپارتمان در منطقه ۲۲ تهران

بودجه مورد نیاز برای اجاره آپارتمان در منطقه ۲۲ تهران

اجاره آپارتمان در منطقه ۲۲ برای مستاجری که دنبال یک واحد دوخوابه است، معمولا ماهی ۱۰ تا ۱۸ میلیون خرج برمی‌دارد؛ علاوه بر آن صاحبخانه متناسب با اجاره‌ای که توافق می‌شود، بابت همین واحد‌های دوخوابه چیزی بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان هم به‌عنوان پول پیش طلب می‌کند.

 

ارزش آپارتمان در منطقه ۲۲ تهران که یکی از محله‌های غربی پایتخت به‌شمار می‌آید، طبق جدید‌ترین ارزیابی‌ها حدود ۱۰ درصد از متوسط قیمت خانه‌های تهران کمتر است و اتفاقا صاحبخانه‌ها با همین فرمول و سازوکار در منطقه ۲۲ از مستاجر‌ها انتظار اجاره‌خانه دارند.

 

منطقه ۲۲ تهران کجاست؟

منطقه ۲۲ تهران در شمال غرب پایتخت واقع شده است. جایی که محله‌هایی مثل چیتگر، بلوار کوهستان، میدان ساحل و مراکز خرید مهمی مثل ایران‌مال و بام‌لند چیتگر قرار دارد. منطقه ۲۲ تهران از جنوب به منطقه ۲۱ وصل می‌شود و شرق آن منطقه پنج است. از شمال به کوهستان البرز، از شرق به رودخانه کن، از جنوب به آزادراه تهران کرج و از سمت غرب به جنگل‌های وردآورد متصل می‌شود و با گسترش برج‌ها و شهر‌سازی به یکی از مناطق مورد توجه در بازار مسکن پایتخت تبدیل شده است.

 

ارزش آپارتمان در منطقه ۲۲ تهران

قیمت آپارتمان در منطقه ۲۲ تقریبا متری شش میلیون تومان کمتر از متوسط کل تهران است. جدید‌ترین برآورد‌ها از ارقام پیشنهادی فروشنده‌ها در منطقه ۲۲ نشان می‌دهد متوسط قیمت مسکن به متری ۵۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسیده، اما این عدد در کل تهران متری ۶۶ میلیون تومان تخمین زده می‌شود. با این اوصاف اگر یک خانه ۱۰۰ متری به شکل میانگین در کل تهران شش میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان معامله شود، ارزش همین خانه در منطقه ۲۲ تهران به پنج میلیارد و ۹۸۰ میلیون تومان می‌رسد.

 

قیمت آپارتمان در منطقه ۲۲ به‌این ترتیب متری ۱۰ درصد کمتر از میانگین کل تهران است و صاحبخانه‌ها تقریبا با همین سازوکار و فرمول از مستاجر‌ها انتظار اجاره‌خانه دارند.

 

اجاره آپارتمان در منطقه ۲۲ چقدر است؟

اجاره آپارتمان دوخوابه در منطقه ۲۲ معمولا ماهی ۱۰ تا ۱۸ میلیون تومان برای مستاجر آب می‌خورد؛ علاوه بر آن صاحبخانه، انتظار دارد در همان قدم اول دست‌کم ۲۰۰ میلیون تومان به‌عنوان پول پیش دریافت کند که البته متناسب با رقم دریافتی اجاره این رقم ممکن است تا ۴۰۰، ۵۰۰ میلیون هم بالا برود. مثلا یکی از واحد‌های نوساز و ۸۰ متری برج ارکیده در منطقه ۲۲ درحالی اجاره داده می‌شود که رقم ودیعه آن دقیقا ۳۰۰ میلیون تومان است و مستاجر باید توانایی پرداخت ماهی ۱۳ میلیون را هم داشته باشد.

 

قابلیت تبدیل رهن و ودیعه در این فایل به شکلی است که میزان پول پیش را می‌شود به ۲۵۰ میلیون تومان رساند؛ درعوض رقم ماهانه اجاره به ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می‌رسد. همان حوالی یک واحد ۱۰۰ متری دیگر بین گزینه‌ها دیده می‌شود. رقم ودیعه این یکی ۴۰۰ میلیون تومان است و صاحبخانه از مستاجر ماهی ۱۵ میلیون هم اجاره‌خانه دریافت می‌کند.

 

اجاره آپارتمان در منطقه ۲۲ تهران طبیعتا برای واحد‌های کوچکتر و یکخوابه هزینه کمتری دارد. مثلا مالک واحد ۵۵ متری در منطقه ۲۲ رقم ودیعه و اجاره را به‌ترتیب ۱۶۰ میلیون تومان و ماهی شش میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تعیین کرده، اما آنطرف وقتی سراغ واحد‌های بزرگ می‌رویم، با عدد و رقم‌های دیگری سروکار خواهیم داشت. مثل آپارتمان ۱۶۷ متری در محله چیتگر که مستاجر باید در همان قدم اول نیم‌میلیارد تومان به‌اسم رهن کنار بگذارد و آماده پرداخت پرداخت ماهی ۲۳ میلیون تومان به‌عنوان اجاره‌خانه باشد.

 

رهن کامل آپارتمان در منطقه ۲۲ چقدر آب می‌خورد؟

رهن کامل آپارتمان در منطقه ۲۲ تهران دست‌کم حدود نیم‌میلیارد هزینه دارد و این عدد برای واحد‌های بزرگ و لوکس به چند میلیارد می‌رسد. به‌عنوان مثال مالک آپارتمان ۲۲۰ متری در چیتگر درحالی تمایلی به دریافت اجاره‌خانه ندارد که رقم ودیعه را دقیقا سه میلیارد تومان تعیین کرده است و براساس جدید‌ترین محاسبات، این پول معادل ۴۵ متر آپارتمان مسکونی در تهران است. البته اتاق‌های مستر، لابی‌من ۲۴ ساعته و اینجور چیز‌ها در رقم درخواستی مالک تاثیر داشته، اما همان حوالی یک واحد ۲۰۰ متری معمولی وجود دارد که رقم ودیعه آن دو میلیارد تومان است.

 

آنطرف مالک آپارتمان ۷۸ متری حاضر است واحد نوسازش را درازای ۵۵۰ میلیون تومان به شکل رهن کامل اجاره بدهد. رهن کامل یک واحد ۹۴ متری دیگر در منطقه ۲۲ تهران ۷۵۰ میلیون تومان اعلام شده و با ۸۰۰ میلیون تومان می‌شود سراغ رهن کامل آپارتمان ۱۰۸ متری در شهرک خرازی رفت.

 

اجاره آپارتمان در منطقه ۲۲ تهران

متراژ

عمربنا

توضیحات

پول پیش

اجاره ماهانه

80 متر

نوساز

فول‌امکانات

300 میلیون

13 میلیون

100 متر

چهار سال

بدون انباری

400 میلیون

15 میلیون

55 متر

چهار سال

بدون آسانسور

160 میلیون

6.5 میلیون

167 متر

یک سال

فول‌امکانات

500 میلیون

23 میلیون

78 متر

هفت سال

بدون آسانسور و پارکینگ

550 میلیون

-          

220 متر

نوساز

فول‌امکانات

سه میلیارد تومان

-          

 

 

منبع: فرارو


 تقسیم بندی پروژه بر اساس زمان تحویل

پروژه های در حال احداث در منطقه 22 بر اساس زمان تحویل به 4 مورد تقسیم میشود       بین 1 تا 2 سال تحویل | بین 2 تا 3 سال تحویل | بین 3 تا 4 سال تحویل | و پروژه های در مرحله پذیره نویسی

برای مشاهده  صفحه اختصاصی  هر یک از این پروژه ها (لطفا  کلیک نمائید)

 


جهت مشاهده خرید و  فروش آپارتمان  برج های نوساز و کار کرده و اقساطی معرفی شده به سایت یابنده

خرید و فروش آپارتمان ، پنت هاوس ، برج نوساز و کارکرده و اقساطی در منطقه 22 چیتگر تهران ( لطفا  کلیک نمایید)

 


 

blobid1-97.jpg

 

 
اشتراک این پست:

پست های مرتبط:
اخبار مسکن لیست آپارتمان‌های ۵۰ متری اجاره‌ای در غرب پایتخت

​بررسی‌ فایل اجاره در منطقه 2 تهران نشان می‌دهد که برای رهن کامل واحدی با 50 مترمربع زیربنا و دارای امکاناتی مانند آسانسور، پارکینگ و انباری دست‌کم باید 600 میلیون تومان بودجه داشت.

اخبار مسکن خبر مهم وزیر راه برای مستاجران؛ متوسط سقف اجاره بها مشخص شد

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به دو مصوبه امروز شورای عالی مسکن، از تصویب رقم ۲۵ درصد برای متوسط سقف اجاره بها و افزایش وام ساخت نهضت ملی مسکن به ۸۰۰ میلیون تومان خبر داد.