قیمت مسکن باز هم کاهش می‌‌‌یابد؟

وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: قیمت مسکن باز هم کاهش خواهد یافت.

 قیمت مسکن باز هم کاهش می‌‌‌یابد؟

 

این موضوع اثر مستقیم بر بازار اجاره خواهد داشت. وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه رشد سرسام‌‌‌آور قیمت مسکن هیچ دلیلی ندارد گفت: بخش زیادی از این رشدها ناشی از کاهش عرضه زمین بود. تصمیمی که ما گرفته‌‌‌ایم عرضه گسترده زمین در استان‌هاست که تا پایان سال ۵۰۰‌هزار قطعه زمین در روستاها به مردم واگذار می‌‌‌کنیم. وزیر راه‌وشهرسازی همچنین از وجود تعداد زیادی خانه خالی تحویل‌شده در شهرهای جدید خبر داد. وی گفت: هم اکنون خانه‌‌‌های خالی فراوانی در شهرهای جدید وجود دارد که با مکانیزم‌‌‌های تنظیمی در تلاش هستیم تا به بازار عرضه شوند.

 

اعلام زمان افتتاح متروی پرند

وزیر راه‌وشهرسازی همچنین از افتتاح متروی شهر جدید پرند در روز ۱۱ مهرماه مصادف با میلاد باسعادت پیامبر اکرم (ص) خبر داد.

 

مهرداد بذرپاش، روز اول مهرماه در حاشیه بازدید از متروی پرند با اشاره به پیشرفت قابل‌توجه در روند پروژه متروی پرند گفت: در چند ماه گذشته با تلاش‌‌‌های انجام‌شده، به‌رغم افزایش قیمت در بخش‌‌‌های مختلف پروژه، این پروژه با پیشرفت قابل‌توجهی همراه شد و هم اکنون شاهد روزهای پایانی انجام پروژه و اتمام آن هستیم. وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: در دو تا سه روز آینده تست گرم متروی پرند انجام خواهد شد و برای تامین بخشی از برق این مترو، فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) نیز کمک خواهد کرد و متروی پرند در میلاد باسعادت پیامبر اکرم (ص) با حضور رئیس‌جمهور به بهره‌برداری خواهد رسید.

 

او همچنین با اشاره به آغاز عرضه گسترده زمین از هفته آینده در کشور تاکید کرد: خانه‌‌‌های خالی فراوانی در شهرهای جدید وجود دارد که در بازار عرضه خواهد شد. وی درباره برنامه وزارت راه و شهرسازی برای بازار مسکن و اجاره و ساماندهی آن با اشاره به افزایش قیمت نهاده‌‌‌های ساختمانی گفت: تمامی تلاش ما این است تا بتوانیم بازار مسکن را با روش‌های مختلف کنترل و مدیریت کنیم. وی افزود: ابزارهایی همچون مالیات بر خانه‌‌‌های خالی، ساماندهی مشاوران و بنگاه‌‌‌های مشاور املاک، راه‌‌‌اندازی سامانه‌‌‌های ثبت معاملات اجاره و خرید و فروش مسکن و همچنین قانون ساماندهی بازار اجاره و مسکن که مراحل نهایی آن در حال انجام است، همگی راهکارهای مدیریت بازار مسکن است.

 

وزیر راه‌وشهرسازی افزود: طبق آمار بانک مرکزی در بهار سال گذشته رشد (تولید) مسکن و ساختمان منفی ۸‌درصد بود که در بهار امسال این بخش با رشد مثبت ۶/ ۱۶‌درصد همراه بود. این مسیر در ماه‌‌‌های آتی ادامه پیدا می‌کند و کارگاه بزرگ ساختمانی در کشور ایجاد خواهد شد. بذرپاش سرعت ساخت‌وساز در کشور را مثبت دانست و گفت: عرضه مسکن با سرعت مناسب در حال انجام است و در روزهای آینده نیز ۴‌هزار واحد مسکن مهر تکمیل شده در پرند تحویل خواهد شد و ۱۰‌هزار واحد مسکن مهر پردیس نیز از دیگر افتتاح‌‌‌های مسکنی در این ماه است.

 

منبع: دنیای اقتصاد

 


 تقسیم بندی پروژه بر اساس زمان تحویل

پروژه های در حال احداث در منطقه 22 بر اساس زمان تحویل به 4 مورد تقسیم میشود       بین 1 تا 2 سال تحویل | بین 2 تا 3 سال تحویل | بین 3 تا 4 سال تحویل | و پروژه های در مرحله پذیره نویسی

برای مشاهده  صفحه اختصاصی  هر یک از این پروژه ها (لطفا  کلیک نمائید)

 


جهت مشاهده خرید و  فروش آپارتمان  برج های نوساز و کار کرده معرفی شده به سایت یابنده

خرید و فروش آپارتمان ، پنت هاوس ، برج نوساز و کارکرده و اقساطی در منطقه چیتگر تهران ( لطفا  کلیک نمایید)


 

 

گروه مشاورین ملکی یابنده با توکل به خداوند تمام تلاش خود را جهت راهنمایی صادقانه و انتقال تجربیات حاصل شده به عزیزان رجوع کرده بکار خواهد گرفت. باشد که همگان رسالت کاری خود را به درستی بجا آوریم .

شماره های تماس :

مهندس کسری علیزاده

09124685136

09364664203

 
اشتراک این پست:

پست های مرتبط:
حق مسکن کارگران برای اجاره یک سوئیت هم کافی نیست

بررسی آگهی‌های مسکن در شهر تهران نشان می‌دهد حتی اجاره یک سوئیت، زیر متراژ استاندارد، نیز چند برابر حق مسکن برای کارگران آب می‌خورد.

بانک ها: پول نداریم وام ودیعه مسکن بدهیم

سیاست کمک مالی به مستاجرها برای پوشش بخشی از هزینه اجاره‌نشینی، طی نزدیک به دو ماه گذشته از ۱۴۰۳، به در بسته سیستم بانکی برخورد کرده است.