نماینده وزیر راه و شهرسازی:

پلمب ۳ هزار مشاور املاک متخلف/ ۸ میلیون خانوار ایرانی مستاجرند


پلمب ۳ هزار مشاور املاک متخلف/ ۸ میلیون خانوار ایرانی مستاجرند

 

علیرضا مُهِلی در حاشیه بازدید از صنف مشاوران املاک بندرعباس اظهار کرد: طبق مصوبه هفتمین نشست شورای عالی مسکن و تاکید رییس جمهور و وزیر راه و شهرسازی، ساماندهی بازار مسکن توسط کارگروه تنظیم بازار مسکن کلید خورد و این کار ابتدا از شهر‌های جدید پردیس، پرند و هشتگرد آغاز شده است.

 

نماینده وزارت راه و شهرسازی افزود: در یک ماه گذشته از ۳۲ هزار مشاور املاک کشور بازدید شد که از این شمار دو هزار و ۹۸۶ واحد صنفی متخلف پلمب و بیش از ۱۳۴ میلیارد و نهصد میلیون تومان جریمه شدند.

 

این مقام مسئول اشاره کرد: بیشترین تخلف‌ها شامل نداشتن پروانه کسب، درج نکردن نرخ‌نامه، گران فروشی و سوداگری در اخذ کمیسیون اجاره بها یا مبایعه نامه‌ها است.

 

مُهِلی اشاره کرد: سامانه ملی املاک و اِسکان راه‌اندازی شده است که صدور کد رهگیری در این سامانه برای تمام مستاجران رایگان شده است و با نام نویسی مستاجران در در قسمت اجاره نامه، سوداگران نمی‌توانند در سال‌های آینده دخل و تصرفی در اجاره بهای فرد داشته باشند.

 

وی با بیان اینکه هشت میلیون مستاجر در کشور وجود دارد، گفت: تاکنون افزون بر ۶۴ هزار قرارداد اجاره در سامانه املاک ثبت شده که ۲۳ هزار و ۱۳۹ قرارداد نهایی و منعقد شده است.

 

مُهِلی گفت: مالکان هم با نام نویسی و ثبت ملک هایشان در سامانه ملی اسناد و املاک، مشمول مالیات خانه‌های خالی نمی‌شوند. با نام نویسی مستاجران در سامانه ملی اسناد و املاک در قسمت اجاره نامه، سوداگران نمی‌توانند در سال‌های آینده دخل و تصرفی در اجاره بهای فرد داشته باشند.

 

نماینده وزیر راه و شهرسازی در کارگروه تنظیم و کنترل بازار املاک و مستغلات تصریح کرد: سامانه «بنگاه امین» نیز طراحی شده تا مردم بنگاه‌های خوب را معرفی کنند و مورد تقدیر قرار گیرند و بدون شک با کسانی که گران فروشی و تخلف کنند، برخورد می‌کنیم.

 

منبع: تسنیم


 تقسیم بندی پروژه بر اساس زمان تحویل

پروژه های در حال احداث در منطقه 22 بر اساس زمان تحویل به 4 مورد تقسیم میشود       بین 1 تا 2 سال تحویل | بین 2 تا 3 سال تحویل | بین 3 تا 4 سال تحویل | و پروژه های در مرحله پذیره نویسی

برای مشاهده  صفحه اختصاصی  هر یک از این پروژه ها (لطفا  کلیک نمائید)

 


جهت مشاهده خرید و  فروش آپارتمان  برج های نوساز و کار کرده و اقساطی معرفی شده به سایت یابنده

خرید و فروش آپارتمان ، پنت هاوس ، برج نوساز و کارکرده و اقساطی در منطقه 22 چیتگر تهران ( لطفا  کلیک نمایید)

 


 

blobid1-97.jpg


 
اشتراک این پست:

پست های مرتبط:
اخبار مسکن لیست آپارتمان‌های ۵۰ متری اجاره‌ای در غرب پایتخت

​بررسی‌ فایل اجاره در منطقه 2 تهران نشان می‌دهد که برای رهن کامل واحدی با 50 مترمربع زیربنا و دارای امکاناتی مانند آسانسور، پارکینگ و انباری دست‌کم باید 600 میلیون تومان بودجه داشت.

اخبار مسکن خبر مهم وزیر راه برای مستاجران؛ متوسط سقف اجاره بها مشخص شد

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به دو مصوبه امروز شورای عالی مسکن، از تصویب رقم ۲۵ درصد برای متوسط سقف اجاره بها و افزایش وام ساخت نهضت ملی مسکن به ۸۰۰ میلیون تومان خبر داد.