«یک خانواده» با معاملات صوری قیمت مسکن منطقه را بالا بردند

مجتبی یوسفی درباره قانون جدید مجلس با عنوان ساماندهی زمین، مسکن و اجاره که بخشی از آن مشمول مستاجران می‌شود، اظهار داشت: اگر کسی مدعی شود که در کوتاه مدت می‌تواند بازارهایی را که در سبد هزینه خانوار تاثیرگذار هستند و بازارهای موازی هم بر روی آنها تاثیر می‌گذارد، با یک قانون و طرح می‌تواند آن کنترل و مدیریت کند،‌ اظهارات و ادعای درست و دقیقی ندارد اما به طور قطع  قوانین می‌توانند کمک کننده باشند.

«یک خانواده» با معاملات صوری قیمت مسکن منطقه را بالا بردند

وی ادامه داد:‌ اولین نکته این است که یک بخش از افزایش‌های قیمت بازارها از جمله مسکن،‌ خودرو، سکه و ارز و ...  ‌به دلیل کاهش ارزش پول ملی است و عده‌ای وارد این بازار می‌شوند تا از کاهش ارزش پول خود جلوگیری کنند. باید بدانیم که بخشی از افراد به دلیل افزایش تورم کاهش ارزش پول ملی وارد این بازار می شوند و حتما سوداگر نیستند و این بازارها هم بر روی هم تاثیر می‌گذارند

 

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه این قوانین نمی‌توانند به یکباره اکسیری برای تمام مشکلات باشند اما می‌‌توانند در بلندمدت و البته برخی از مواقع در کوتاه مدت به کاهش التهاب بازارها کمک کنند، گفت: برای بازار مسکن 3 قانون در مجلس تصویب و به اجرا رسید. اولین قانون جهش تولید مسکن بود که در این قانون در بُعد حمایتی در بازار مسکن وارد شدیم که ساخت با هزینه کمتر و ارایه زمین رایگان و پرداخت تسهیلات از موارد مهم این قانون بود  و برای اولین در قانونی تعیین شد که 20 درصد تسهیلات بانکی به بخش مسکن اختصاص پیدا کند که مسکن امروز مهمترین نیاز مردم است.

 

یوسفی افزود:‌ در کنار قانون جهش تولید مسکن،‌ قانون مالیات بر خانه‌های خالی به اجرا رسید تا جلوی سوداگری در بازار مسکن گرفته شود. البته این قانون مشمول مردم عادی نمی‌شود و در قانون گفته‌ایم مردم اگر دو خانه در دو شهر هم داشته باشند خانه دوم آنها  معاف از مالیات خواهد بود. این قانون حتی مشمول انبوهسازانی هم که خانه‌های ساخته شده را به تدریج وارد چرخه خرید و فروش یا اجاره کنند، نمی‌شود چراکه هدف مجلس و دولت تنها اخذ مالیات از افرادی است که سوداگری می‌کنند.

 

وی با اشاره به قانون ساماندهی زمین، مسکن و اجاره ادامه داد: سومین قانون سوم اخیرا در رفت و برگشت بین مجلس با شورای نگهبان برای اصلاحت بخشی از آن، نهایی شد.  بخشی از این قانون درباره بازار اجاره است و البته موضوع مهم این است که هر سه این قوانین طرح بودند یعنی مجلس وارد این موضوعات شده است.

 

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: در این بخش اجاره قانون ساماندهی بازار زمین، مسکن و اجاره چند موضوع پیش‌بینی کرده‌ایم و مواد اولیه این قانون تشویقی است و اگر موجری از مستاجر خود حمایت‌هایی داشته باشد از جمله اینکه قراردادبلند مدت با مستاجر منعقد کند، مشمول دریافت مشوق‌هایی می‌شود از جمله اینکه هر چه زمان قرارداد بلند‌تر باشد، معافیت مالیاتی موجر بیشتر می‌شود.

 

منبع: ایلنا


گروه مشاورین ملکی یابنده با توکل به خداوند تمام تلاش خود را جهت راهنمایی صادقانه و انتقال تجربیات حاصل شده به عزیزان رجوع کرده بکار خواهد گرفت. باشد که همگان رسالت کاری خود را به درستی بجا آوریم .

شماره های تماس :

مهندس کسری علیزاده

09124685136

09364664203

 

آدرس دفتر مرکزی: تهران منطقه 22(چیتگر)بلوار جنگلبان(کاشان)بلوار امیرکبیر بعد از خیابان گل آرا روبروی

باشگاه الزهرا پلاک 762 املاک آرین (A1)


تقسیم بندی پروژه بر اساس زمان تحویل

پروژه های در حال احداث در منطقه 22 بر اساس زمان تحویل به 4 مورد تقسیم میشود       بین 1 تا 2 سال تحویل | بین 2 تا 3 سال تحویل | بین 3 تا 4 سال تحویل | و پروژه های در مرحله پذیره نویسی

برای مشاهده  صفحه اختصاصی  هر یک از این پروژه ها (لطفا  کلیک نمائید)

 

 


 

جهت مشاهده خرید و  فروش آپارتمان و  برج های نوساز و کار کرده  در منطقه 22 چیتگر معرفی شده به سایت یابنده

خرید و فروش آپارتمان ، پنت هاوس ، برج نوساز و کارکرده و اقساطی در منطقه چیتگر تهران ( لطفا  کلیک نمایید)

 

 

 
اشتراک این پست:

پست های مرتبط:
حق مسکن کارگران برای اجاره یک سوئیت هم کافی نیست

بررسی آگهی‌های مسکن در شهر تهران نشان می‌دهد حتی اجاره یک سوئیت، زیر متراژ استاندارد، نیز چند برابر حق مسکن برای کارگران آب می‌خورد.

بانک ها: پول نداریم وام ودیعه مسکن بدهیم

سیاست کمک مالی به مستاجرها برای پوشش بخشی از هزینه اجاره‌نشینی، طی نزدیک به دو ماه گذشته از ۱۴۰۳، به در بسته سیستم بانکی برخورد کرده است.