عضو کمیسیون عمران مجلس:

اجاره بها در کشور کاهش یافت

اجاره بها در کشور کاهش یافت

اقبال شاکری درباره تعیین تکلیف وام 200 تومانی ودیعه مستاجران که ابتدای تابستان و آغاز فصل نقل و انتقالات مستاجران در مجلس مطرح شد اما تا امروز که چند روز از شهریور و ماه پایانی تابستان گذشته به تصویب نهایی نرسیده و طبق گقته وزیر اقتصاد شورای نگهبان طرح مورد نظر را تایید نکرده، اظهار داشت: متاسفانه وام ودیعه 200 میلیون تومانی مستاجران هنوز ابلاغ نشده و روز گذشته سه شنبه هفتم شهریورماه- آخرین اصلاحات آن انجام شد.

 

وی در پاسخ به این سوال که این طرح با دو فوریت در مجلس مطرح شد چرا در فصلی که مستاجران به این وام نیاز ضروری دارند، نهایی و ابلاغ نشد، گفت: این طرح با وجود اینکه دو فوریتی بوده نهایی شدن این مدت زمان طول کشیده و اگر دو فوریتی نبود چه می‌شد و چه اتفاقی برای سایر موضوعات که قید فوریت ندارد، می‌افتد.

 

این عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: حقیقتا به این رفت و برگشت‌ها به طرح‌ها و لوایحی که قید فوریت دارند، کمتر توجه می‌شود. ما گمان می‌کنیم وقتی طرحی در مجلس به تصویب می‌رسد، کارش تمام می‌شود در صورتی که این رفت و برگشت‌ها برای نهایی شدن آن بعضا دو ماه زمان می‌برد.

 

شاکری با بیان اینکه امیدواریم در هفته آینده این قانون نهایی شود، افزود: مساله دیگر اجرای وام 200 میلیون تومانی پس از ابلاغ، اجرای آن در سیستم بانکی است و تمام داد و بیدادهای مجلس بر سر بانک‌ها بر سر همین موضوع است که چرا وام به مستاجران پرداخت نمی‌شود.

 

وی با تاکید بر اینکه مجلس اختیاری در اجرای این قوانین ندارد، گفت: در صورت عدم اجرای قوانین مجلس تنها می‌تواند تذکر دهد و اهرم اجرایی دست دولت است. با رییس بانک مرکزی، وزیر اقتصاد، رییس سازمان برنامه و بودجه در این باره ده‌ها بار جلسه برگزار کردیم و مطمئن هستم که هر روز هم حداقل 3 نماینده در این باره صحبت و گلایه می‌کند اما نمایندگان مجلس غیر از تذکر کاری دیگری نمی‌تواند انجام دهد.  

 

این عضو کمیسیون مجلس با اشاره به گزارش دولت به مجلس درباره روند اجاره‌بها در تابستان امسال تاکید کرد: طبق گزارش‌های ارایه شده از سوی دولت اجاره‌بها از اوسط مرداد ماه کاهشی بوده است و به طور کلی در سراسر کشور به طور میانگین تا 15 درصد اجاره‌بها کاهش پیدا کرده‌است.

 

شاکری تاکید کرد: مهمترین عامل در کاهش اجاره‌بها برخورد با مشاوران املاک متخلف و قیمت ساز بوده و همین برخورد با متخلفین و تشدید نظارت از نظر روانی در کاهش قیمت‌ها در بازار مسکن اثرگذار بوده و این اثرگذاری در مناطق و محلاتی از جمله پردیس مشهود است.

 

 

منبع: ایلنا


 تقسیم بندی پروژه بر اساس زمان تحویل

پروژه های در حال احداث در منطقه 22 بر اساس زمان تحویل به 4 مورد تقسیم میشود       بین 1 تا 2 سال تحویل | بین 2 تا 3 سال تحویل | بین 3 تا 4 سال تحویل | و پروژه های در مرحله پذیره نویسی

برای مشاهده  صفحه اختصاصی  هر یک از این پروژه ها (لطفا  کلیک نمائید)

 


جهت مشاهده خرید و  فروش آپارتمان  برج های نوساز و کار کرده و اقساطی معرفی شده به سایت یابنده

خرید و فروش آپارتمان ، پنت هاوس ، برج نوساز و کارکرده و اقساطی در منطقه 22 چیتگر تهران ( لطفا  کلیک نمایید)

 


 

blobid1-97.jpg

 

 
اشتراک این پست:

پست های مرتبط:
اخبار مسکن لیست آپارتمان‌های ۵۰ متری اجاره‌ای در غرب پایتخت

​بررسی‌ فایل اجاره در منطقه 2 تهران نشان می‌دهد که برای رهن کامل واحدی با 50 مترمربع زیربنا و دارای امکاناتی مانند آسانسور، پارکینگ و انباری دست‌کم باید 600 میلیون تومان بودجه داشت.

اخبار مسکن خبر مهم وزیر راه برای مستاجران؛ متوسط سقف اجاره بها مشخص شد

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به دو مصوبه امروز شورای عالی مسکن، از تصویب رقم ۲۵ درصد برای متوسط سقف اجاره بها و افزایش وام ساخت نهضت ملی مسکن به ۸۰۰ میلیون تومان خبر داد.