همه‌چیز درباره مظنه مسکن در اطراف دریاچه چیتگر ‌

همه‌چیز درباره مظنه مسکن در اطراف دریاچه چیتگر ‌

 

قیمت آپارتمان در منطقه ۲۲ و اطراف دریاچه چیتگر براساس برآورد پلتفرم‌های معروف حوزه مسکن نسبت به یک سال قبل ۵۷ درصد افزایش پیدا کرده است. اگر پارسال خرید آپارتمان ۱۰۰ متری در اطراف دریاچه چیتگر به‌طور میانگین سه میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان هزینه داشته، این عدد امسال به شش میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان رسیده است. با این وجود درمقایسه با متوسط قیمت مسکن در کل تهران، ارزش خانه‌های منطقه ۲۲ متری شش میلیون و ۶۰۰ هزار تومان کمتر است و اینطوری می‌توانیم بگوییم خرید خانه در آن محدوده از شهر درمقایسه با کل تهران ۱۰ درصد کمتر تمام می‌شود.

 

آنطرف کسی که منطقه ۲۲ را برای اجاره‌نشینی انتخاب می‌کند و دنبال یک خانه ۸۰ متری با آسانسور، پارکینگ و انباری است و حدود ۲۰۰ میلیون تومان به‌عنوان پول پیش بودجه دارد، باید ماهی ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان هم برای اجاره‌خانه جور کند.

 

قیمت آپارتمان در اطراف دریاچه چیتگر چقدر است؟

قیمت آپارتمان در منطقه ۲۲ تهران که دریاچه چیتگر و محله‌های اطراف آن را در خود جای داده، به‌طور متوسط به‌متری ۶۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسیده است. اگر این عدد را ملاکی برای متوسط ارقام پیشنهادی فروشنده‌ها درنظر بگیریم، آنوقت خرید آپارتمان ۸۰ متری در اطراف دریاچه چیتگر چیزی نزدیک چهار میلیارد و ۹۴۴ میلیون تومان بودجه لازم دارد.

قیمت آپارتمان ۱۰۰ متری در اطراف دریاچه چیتگر به شش میلیارد و ۱۸۰ میلیون تومان رسیده و خرید آپارتمان ۱۲۰ متری در آن حوالی حول‌وحوش هفت میلیارد و ۴۱۶ میلیون تومان آب می‌خورد. نکته مهم این است که این اعداد برآیندی از ارقام پیشنهادی فروشنده‌هاست و طبیعتا بابت واحد‌های نوساز با اعدادو‌ارقام بیشتری سروکاری خواهیم داشت.

 

قیمت آپارتمان ۸۰ متری در حوالی دریاچه چیتگر مثلا در یکی از آگهی منتشر شده در پلتفرم‌های معروف، پنج میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان اعلام شده است. یعنی متری ۶۳ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان که به متوسط قیمت ارقام پیشنهادی همه فروشنده‌ها نزدیک است. واحدی که درباره آن صحبت می‌کنیم، شش سال از عمر بنای آن می‌گذرد و با اینکه طبقه دوم قرار دارد، بدون آسانسور فروخته می‌شود.

 

قیمت آپارتمان در منطقه ۲۲ درمقایسه با میانگین کل تهران، متری شش میلیون و ۶۰۰ هزار تومان کمتر است. چون بررسی‌ها از پلتفرم‌های خریدوفروش مسکن نشان می‌دهد میانگین قیمت خانه‌های کل تهران به متری ۶۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسیده و اینطوری می‌توانیم بگوییم، خرید آپارتمان در منطقه ۲۲ و اطراف دریاچه چیتگر نسبت به کل تهران تقریبا ۱۰ درصد کمتر تمام می‌شود.

 

قیمت آپارتمان در منطقه ۲۲ و اطراف دریاچه چیتگر البته نسبت به ابتدای سال حدود یک درصد کمتر تمام می‌شود، اما درمقایسه با شش ماه قبل شاهد رشد ۲۷ درصدی قیمت آپارتمان در منطقه ۲۲ هستیم و اگر یک سال قبل یعنی تیرماه پارسال را ملاک قرار بدهیم، میزان افزایش قیمت مسکن در منطقه ۲۲ به مرز ۵۷ درصد می‌رسد.

 

اجاره آپارتمان در منطقه ۲۲ چقدر هزینه دارد؟

اجاره آپارتمان ۸۰ متری در اطراف دریاچه چیتگر برای کسی که حدود ۲۰۰ میلیون تومان به‌عنوان پول پیش کنار گذاشته است، معمولا ماهی ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان هزینه دارد. هرچقدر عمربنای واحد قدیمی‌تر باید و از امکانات کمتری برخوردار باشد، صاحبخانه اجاره کمتری دریافت می‌کند و برخی از مالکان واحد‌های نوساز با این شرایطی که گفتیم، روی اجاره‌های بالاتر حساب باز کردند.

 

مالک آپارتمان ۸۰ متری در بلوار اردستانی ۲۰۰ میلیون تومان ودیعه دریافت می‌کند و مستاجر باید ماهی ۱۲ میلیون تومان کرایه‌خانه بدهد. واحدی که سال ۹۵ ساخته شده و به‌خاطر داشتن آسانسور، انباری و پارکینگ به‌اسم واحد فول‌امکانات آگهی شده است. اگر مستاجر بتواند رقم ودیعه را به ۳۰۰ میلیون تومان برساند، آنوقت صاحبخانه ماهی ۹ میلیون تومان می‌گیرد و تبدیل رقم ودیعه به ۵۰۰ میلیون تومان، عدد اجاره‌خانه را به ماهی سه میلیون تومان تبدیل می‌کند.

 

اجاره آپارتمان در اطراف دریچه چیتگر برای کسی که ۳۰۰ میلیون تومان پول پیش دارد و دنبال یک خانه ۱۰۰ متری است، معمولا ماهی ۹ تا ۱۵ میلیون تومان هزینه دارد و اگر مستاجر بتواند رقمی نزدیک نیم‌میلیارد پیش صاحبخانه بگذارد، رقم اجاره ماهانه از حدود پنج میلیون تومان شروع می‌شود و به ۲۰ میلیون تومان می‌رسد.

 

رهن کامل آپارتمان هم در چیتگر تابستان امسال بابت ارزان‌ترین گزینه‌ها حدود ۶۰۰ میلیون تومان آب می‌خورد و برای واحد‌های لوکس و با متراژ بالا در طراف دریاچه چیتگر به مرز سه میلیارد تومان ختم می‌شود. مثلا در برج امپریال کوهک که یکی از ساختمان‌های نسبتا گرانقیمت آن محدوده است، رهن کامل آپارتمان ۲۲۰ متری را معادل سه میلیارد تومان اعلام کردند.

 

عددی که براساس برآورد پلتفرم‌های خریدوفروش مسکن معادل ۴۳ متر آپارتمان مسکونی در پایتخت است. آن طرف رهن کامل آپارتمان ۱۱۰ متری در محدوده سروآزاد توسط مالکی ۶۰۰ میلیون تومان درنظر گرفته شده است.

 

معمولا بابت واحد‌های ۸۰ متری که با امکانات کامل در اطراف دریاچه چیتگر به‌شکل رهن کامل اجاره داده می‌شوند، صاحبخانه چیزی بین ۷۰۰ تا ۹۰۰ میلیون تومان دریافت می‌کنند.

 

منبع: فرارو


معرفی پروژه های پیش فروش  منطقه 22

(بر اساس مدت زمان مانده تا تحویل) 

(برای مشاهده صفحه اختصاصی هر پروژه  لطفا بر روی لینک مورد نظر کلیک نماید)

حدود یک تا دو

سال تحویل

 

حدود دو تا سه

سال تحویل

 

حدود سه تا چهار

سال تحویل

 

مرحله پذیره

نویسی

 

پیش فروش پروژه لشگر 27 شهید همدانی

 

پیش فروش پروژه نارنجستان 4 پیش فروش پروژه لشگر 27  دو شهید سلیمانی         سپکو 4

پیش فروش پروژه نارنجستان 3

 

S2 پیش فروش پروژه سفیر 1 یا پیش فروش پروژه نارنجستان 5

افق بین الملل

پیش فروش پروژه بانک ملی

 

K2 پیش فروش پروژه کامرانیه یا سفیر 2 یا پیش فروش  پروژه شمیم رحمت 3 هوافضا سپاه

پارس

پیش فروش پروژه بقیه الله 2 یا مروارید 2

 

F7 F8 پیش فروش  پروژه الهیه و فرشته یا پیش فروش پروژه پزشکان 2

فراز

H2 پیش فروش پروژه نیروی هوایی ارتش

 

پیش فروش پروژه البرز کوهک پیش فروش پروژه بقیه الله 5

وزرا پالاس

 پیش فروش پروژه رادین

 

پیش فروش پروژه میلان 3 یا بقیه الله 3 پیش فروش پروژه هزاره سوم دو

رونیکا پالاس

پیش فروش پروژه مدیران شهرداری 2 کوهک

 

 پیش فروش پروژه دیپلمات پیش فروش پروژه اسپرلوس

 

پیش فروش پروژه آفتاب مهتاب یا نفت

 

پیش فروش پروژه پزشکان 1  B پیش فروش برج های ارتش پهنه 

 

پیش فروش پروژه برج سران

 

پیش فروش پروژه هزاره سوم C پیش فروش برج های ارتش پهنه 

 

پیش فروش پروژه ساحل 3

 

پیش فروش پروژه بانک کشاورزی پیش فروش پروژه یاران

 

پیش فروش پروژه مهتاب 2 یا الدوز

 

پیش فروش پروژه هما پارسه پیش فروشپروژه زاگرس یا لکسون 2

 

پیش فروش پروژه پاسارگاد2

 

پیش فروش پروژه نارنج 8 
پیش فروش پروژه ایثار  

پیش فروش پروژه نارنجستان 2

 

C پیش فروش برج های ارتش پهنه 
پیش فروش پروژه پلازا  

پیش فروش پروژه نارنجستان 1

 

پیش فروش پروژه مرجان نیرئی دریای ارتش
پیش فروش پروژه سپکو  

 A پیش فروش برج های ارتش پهنه 

 

 پیش فروش پروژه پدافند ارتش
پیش فروش پروژه پارک سران  

 B پیش فروش برج های ارتش پهنه 

 

پیش فروش پروژه نیکان
پیش فروش پروژه  ستایش  

پیش فروش پروژه شهید خرازی سپاه

 

پیش فروش پروژه دندان پزشکان امیرکبیر
پیش فروش پروژه الوند  

پیش فروش پروژه فرزانگان

 

پیش فروش پروژه خاتم یا اطلس 2
ایران 2  

پیش فروش پروژه پارلمان

 

پیش فروش پروژه برلیان
وزرا  

پیش فروش برج ارغوان

 

تریتیوم 4    

پیش فروش برج بهاران

 

نظام مهندسی    

پیش فروش برج امام حسن مجتبی(ع) یا رزلند

 

     

تریتیوم 3

 

     

خادمین 2

 

     

-------------------------------------------------------------------------

   فایهای فروش و اجاره در برج های در حال سکونت در منطقه 22

(برای مشاهده بر روی لینک بالا  کلیک نماِید)

 
اشتراک این پست:

پست های مرتبط:
پول دیگری از متقاضیان مسکن مهر دریافت نمی‌شود

بر اساس قانون بودجه سال ۱۴۰۲ قرار است واحدهای باقی‌مانده مسکن مهر از طریق منابع صندوق ملی مسکن تکمیل شود و هیچ مبلغ جدیدی از متقاضیان دریافت نخواهد شد.

قیمت مسکن باز هم کاهش می‌‌‌یابد؟

مهرداد بذرپاش گفت: درحال حاضر در همه کشور خبرهای خوبی از کاهش قیمت مسکن شنیده می‌شود و باز هم باید کاهش پیدا کند.